Iiu Leiger. Emaste Söruotsa murragus loodud muisdendide sari Iiuma vägimihest Leigrisd Vaata suuremalt

6.6

Uus toode

Hiiumaa kirjaniku ja rahvaluulekoguja Jegard Kõmmuse poolt loodud kuueosaline Hiiumaa vägilasmuistendite sari Hiiumaa vägimehest Leigrist. Raamat on kirjutatud Emmaste Sõruotsa murrakus.

Koostaja ja toimetaja: Helen Kõmmus
Sõruotsa murraku toimetaja: Sende Lipu
Eesti keele toimetaja: Anneli Vilbaste
Kunstnik: Liia Lüdig-Algvere
Kujundaja ja küljendaja: Krista Saare
84 lehekülge

Rohkem infot

14,40 €

Lisa soovinimekirja

Rohkem infot

Muistendikogumik koosneb kuuest peatükist: „Leiger asub Iiumale“, „Leiger teeb Töllusele souna“, „Leiger peestab Tohri pere tondi keest“, „Kuidas Töllus Kassares käis“, „Pörsapoud“ ja „Eerik kimbudab Iiumad“. Raamat on kirjutatud autori esimeses keeles, Emmaste kihelkonna lõunapoolse osa, Sõruotsa murrakus – nii nagu seda räägiti tema lapsepõlves 20. sajandi esimestel kümnenditel. Kogumikule annab lisaväärtust Hiiumaa kunstniku Liia Lüdig-Algvere kohalikest rahvariietest ja eluolust inspireeritud värvikas akvarelliseeria „Leivakõrvane“.

Kommentaarid

Kirjutage oma ülevaade